Сумський коледж економіки і торгівлі

Sumy College of Economics and Trade Суми, вулиця Троїцька, 37

Smart-суспільствo: йдемо у ногу з часом!

Діджиталізація, штучний інтелект, нано-технології, смарт-суспільство…Нові слова міцно увійшли в наше життя і зумовили його стиль. Віртуальний світ став таким само значущим і багатолюдним як і світ реальний.

Сьогодні ІТ-технологіям присвячується велика кількість книг, фільмів, передач як наукового так і фантастичного характеру. Навколо нього ведеться багато розмов і суперечок. Суспільство майже щодня змінює свою думку від повного ентузіазму і віри в те, що роботи стануть людьми, до повного заперечення і ігнорування супертехнологій. Втім, поряд з очевидними перевагами і зручностями використання ІТ-технологій, людство зіштовхується з чималими труднощами. Необхідно набувати навичок використання нових пристроїв, орієнтуватися в технічних термінах, швидко адаптуватися до нововведень. Але, якщо для когось такі нововведення – це проблема і перешкода, то для викладачів Сумського коледжу економіки і торгівлі – це нормальний, виправданий освітній процес.

В коледжі працює і навчається спільнота однодумців. І студенти, і викладачі позитивно  ставляться до іноваційних технічних новвоведень і з ентузіазмом втілюють їх у життя.

Так, на заняттях з інформатики студенти вже звикли працювати з хмарними сервісами. Колективна проектна віртуальна діяльність, он-лайн тестування, чат-підтримка – такі форми навчання впроваджуються викладачем Ю.О.Руденко і із задоволенням сприймаються майбутніми фахівцями. О.В.Руденко котрий рік успішно застосовує на заняттях з математики  мультимедійні навчальні програми, скрайбінг-метод та інфографіку. О.О.Демиденко на базі віртуальної навчальної бухгалтерії організовує і проводить ділові ігри, семінари та інтерактивні тренінги.

До життєдіяльності у інформаційному просторі залучені всі наші освітяни. Зокрема, у жовтні у коледжі була проведена конференція, тема якої «Людина, культура, мова у smart-суспільстві: реалії, проблеми, перспективи» На ній майбутні фінансисти, маркетологи, підприємці і ресторатори ділилися своїми науковими і практичними ідеями, обговорювали проблеми та окреслювали перспективи праці у «розумному» світі.

Особливої уваги заслуговували доповіді майбутньої фінансистки Вікторії Байрамової, присвяченої штучному інтелекту і його впровадженню і фінансову сферу, і майбутнього маркетолога Анастасії Руденко. Анастасія вивчала роль математики і інформатики у формування smart-суспільстві. Дівчина дійшла висновку:  математична компетентність – це не просто гучний вислів, це нагальна необхідність. Це вимога нашого стрімкого, інформаційно насиченого часу!

Вдалі виступи, інтерес зі сторони слухачів, неосяжні терена незвіданих питань в галузі ІТ настільки захопили студенток Вікторію Байрамову і Анастасію Руденко, що при підтримці наукових керівничок Ю.О.Руденко і О.В.Руденко їх наукові розвідки були поглиблені. А результати досліджень доповідались вже на міжнародній науково-практичній конференції на базі Сумського педагогічного університету і були надруковані у збірнику.

«Я ніколи навіть не думала, що дослідницька діяльність настілки цікава і захоплююча! А отримані результати надихають на подальші наукові розвідки. У мене вже сформовані деякі ідеї, яким прагну найближчим часом  присвятити свій час. Моя майбутня професія – маркетолог. Сподіваюсь, що дослідження в сфері Інтернет-маркетингу будуть корисними і для мене, і для інших», — говорить задоволена Анастасія. Вікторія додає: «До того часу, доки мене не спонукали викладачі до участі у конференції, я не замислювалась, наскільки штучний інтелект – глибока тема. Навіть соціальні мережі і банківська сфера пронизані цими технологіями. Без розуміння їх сутності і наслідків безглуздого використання важко бути професіоналом у будь-якій галузі».

Такі відверті слова – це найкраще заохочення до праці викладачів. Успіх дівчат став радісною подією для всіх причетних.

«Ми будемо і у подальшому усіляко сприяти дослідницькому руху наших студентів, — говорить директорка коледжу Тетяна Петрівна Гончаренко Сьогодні – успішні студенти, завтра – успішні фахівці. Це імідж закладу, нагорода для нас і впевненість у майбутньому».

Напередодні Нового року щиро зичимо всім студентам бути активними і ініціативними, а викладачам – творчого натхнення і віддачі від результатів своєї праці.

Ю.О. Руденко, кандидат педагогічних наук,

голова циклової комісії фінансів, бух обліку та інформаційних технологій.